Soutěžní kategorie


Kladenský voříšek roku

O tento titul se spolu v kruhu utkají čtyři vítězové, kteří se umístili na 1. místě při posuzování v kruhu v kategorii voříšci: dlouhosrstý pes/fena, krátkosrstý pes/fena.

Posuzování v kruhu (voříšci a psi bez PP)

V této kategorii se v kruhu posuzuje soulad psovoda se psem a jeho umění psa co nejlépe předvést. Dále se posuzuje kondice, vzhled a chování psa v kruhu. Majitelům doporučujeme řádnou přípravu jako je chůze a klus na vodítku, výstavní postoj a odpovídající vybavení (výstavní vodítko, apod.), neboť v případě shodných kvalit u více psů se přihlíží k těmto dovednostem.
Kategorie:

  • Voříšci - krátkosrstý pes, krátkosrstá fena, dlouhosrstý pes, dlouhosrstá fena.
  • Psi bez PP - krátkosrstý pes, krátkosrstá fena, dlouhosrstý pes, dlouhosrstá fena.

Pes senior

Do této kategorie můžete přihlásit svého psa, pokud dosáhl věkové hranice 8 let. Rozhodčí v kruhu psy posoudí a vyberou tři nejlepší seniory ze všech.

Junior handling (mladý vystavovatel)

V této kategorii se v kruhu posuzuje především soulad mezi psovodem a psem a jeho dovednost psa co nejlépe předvést. Kategorie je rozdělená na dvě skupiny pro děti 5 - 9 let a 10 - 14 let.

Nejhezčí psí pár

Všichni účastníci se mohou zúčastnit naší originální a oblíbené soutěže o Nejhezčí pár. Úkolem je vybrat během dopoledne z ostatních soutěžících ke svému psovi podobný, či naopak zajímavě kontrastní protějšek. Ze všech přihlášených párů, které tvoří vždy pes a fena, rozhodčí vyberou ten vítězný.

Pes sympaťák

Všichni lidé, kteří se účastní Kladenského voříška nebo se přišli na výstavu jen podívat, mohou v průběhu dopoledne hlasovat pro psa, který se jim nejvíce líbí (nejen vzhledem, ale především svou povahou) - stačí napsat soutěžní číslo Vámi vybraného psa na lístek a vhodit ho do hlasovacího boxu. Pes který obdrží nejvíce hlasů získá titul Pes sympaťák.

Pes magistrátu města Kladna

Z přítomných přihlášených účastníků vybírá svého favorita primátor města Kladna, či jeho pověřený zástupce.

Mini poslušnost

Soutěžící, kteří zrovna svého psa nevystavují v kruhu se mohou zúčastnit několka zajímavých kategorií - jednou z nich je tzv. Mini poslušnost, kde je úkolem psovoda předvést základní poslušnost a ovladatelnost svého psa (např. přivolání, odložení, sedni, lehni, atd.)

Mini agility

V této kategorii provádí psovod na čas svého psa předem připravenou překážkovou dráhou. Kategorie je rozdělena na začátečníky a pokročilé.

Šikula

V této kategorii může soutěžící předvést, jakým kouskům svého psa naučil (např. válení sudů, chytání piškotů, panáčkování, atd.) - originalitě a množství se meze nekladou.